Booking.com

Galeria miesiąca: Simone Moro

Najbardziej znani włoscy piosenkarze i piosenkarki

Włoska muzyka cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, również w Polsce. Włosi często nie zdają sobie sprawy jak bardzo znane są ich piosenki za granicą. Czym może być to spowodowane? Włoską muzykę rozpowszechniają sami Włosi emigrując do różnych krajów świata. Z drugiej strony także turyści podróżujący na półwysep Apeniński chętnie poddają się urokowi włoskich melodii, niezwykle łatwo wpadających w ucho. Warto też wspomnieć, że istnieją piosenki, które zyskały powszechną sławę dzięki Festiwalowi w San Remo. Nawet jeśli ktoś nie jest fanem włoskiej muzyki, na pewno zna utwory takie jak „Volare”, „Felicità” czy „Lasciatemi cantare”. Przyjrzyjmy się zatem najbardziej znanym włoskim piosenkarzom i piosenkarkom.

Laura Pausini to włoska piosenkarka światowej sławy, uwielbiana zarówno w Italii, jak i na całym świecie. Od początku kariery dba o promowanie swojej muzyki za granicą, koncentrując się przede wszystkim na krajach latynoskich. Oprócz nagrywania piosenek w swoim języku ojczystym, opublikowała też wiele albumów po hiszpańsku, co pozwoliło jej wygrać kilkakrotnie Latin Grammy Awards.

 

Tiziano Ferro również cieszy się ogromną sławą za granicą i podobnie jak Laura Pausini śpiewa i nagrywa piosenki po hiszpańsku. Stąd jego wielka popularność w Ameryce Łacińskiej, ale nie tylko. Od kilku lat mieszka w Londynie, a ostatnio zadeklarował, że jest gejem. Również Nek ma ogromną rzeszę fanów w Ameryce Południowej, gdyż często nagrywa hiszpańskie wersje swoich hitów. Znany i lubiany jest także w Polsce.

 

Jednak przed pojawieniem się takich gwiazd jak Tiziano Ferro i Laura Pausini to Eros Ramazzotti był najsłynniejszym włoskim piosenkarzem, jeśli chodzi o muzykę współczesną. Jego utwory zrobiły wielką karierę na całym świecie i do tej pory jest niezwykle popularny.

 

O włoskim tenorze Andrea Boccelli słyszeli chyba wszyscy. Na całym świecie powszechnie znany jest jego nadzwyczajny talent, a dzięki duetom z innymi znanymi gwiazdami zyskał sławę międzynarodową. Jednakże, prawdopodobnie największą karierę za granicą zrobił nieżyjący już tenor Luciano Pavarotti, którego sława sięga najdalszych zakątków świata.

 

Kolejnym włoskim piosenkarzem popularnym za granicą jest Zucchero, który w swojej karierze zawsze stara się nawiązywać współpracę z artystami z całego świata, ostatnio z Bono z U2. Warto też wspomnieć o Albano, który w przeszłości zdobył niebywałą rzeszę fanów poza Italią, również w Polsce, ponadto, nadal koncertuje w Europie Wschodniej i w Rosji.


Tłumacz: Patrycja Kamińska


Booking.com

Zobacz także:

Narty we włoskim Livigno - wyciągi narciarskie, stoki, infrastruktura dla narciarzy - wypożyczalnie, szkółki dla dużych i małych, co można robić oprócz szusowania po stokach

Odwołany koncert izraelskiej piosenkarki wzbudza kontrowersje

Nabycie obywatelstwa włoskiego – cittadinanza italiana i 8300 euro

Komentarzy: 0, Czytano: 49655, Pobierz w PDF


Komenatrze

1 Grudnia 2011, Czwartek 11:51
Laura Pausini - It's not good bye - po prostu rewelacyjna piosenka tej piosenkarki! :) jedna z moich ulubionych!
1 Grudnia 2011, Czwartek 12:53
teraz pojawila sie nowa piosenka Laury Pausini - Benvenuto - polecam do sluchania!jakie znacie jeszcze piosenki Laury - ktora wam sie najbardziej podoba?
2 Grudnia 2011, Friday 8:44
Laura Pausini - ma wyjątkową barwę głosu! powinna częściej śpiewać po angielsku! obie piosenki są fajne!
27 Kwietnia 2013, Sobota 21:43
Jest tylko jedna piosenkarka włoska : GIGLIOLA CINQUETTI

zaloguj się aby dodać nowy komentarz...