Booking.com

Galeria miesiąca: Simone Moro

Praca we Włoszech - na jakich stanowiskach najłatwiej jest o zdobycie zatrudnienia?

Pizza, lasagne i oliwki, makaron fusilli czy bavette, parmezan, gorgonzola i ricotta, przepyszne tiramisu, czerwone wino i ciepłe wieczory, piękne plaże, alfa romeo i karnawał w Wenecji, pływające gondole, kraj w kształcie buta.

Słoneczna Italia, bo o niej mowa, latem 2006 roku otworzyła rynek pracy dla Polaków. Nic dziwnego, że fakt ten wzbudził żywe zainteresowanie ofertami pracy oraz pieniędzmi jakie można tam zarobić, bo kraj zachwyca swoimi urokami każdego kto się tam znajdzie.

 

Przeglądając oferty pracy we Włoszech, najwięcej ogłoszeń dotyczy szeroko pojętej opieki. Wiele też słyszy się o Polakach, którzy otrzymują zatrudnienie w opiece nad osobami starszymi. Społeczeństwo włoskie się starzeje. Nic dziwnego zatem, że dla wielu Polaków praca Włochy kojarzy się przede wszystkim z opieką nad osobami starszymi (badanti) oraz z pomocą domową (colf). I faktycznie najwięcej Polaków znajduje zatrudnienie właśnie w tej dziedzinie.

 

Kolejną branżą, w której łatwo o zatrudnienie, jest branża medyczna. Fakt ten również znajduje uzasadnienie w dużej liczebności Włochów w starszym wieku. Istnieje bowiem duże zapotrzebowanie na personel medyczny, począwszy od wykwalifikowanych pielęgniarek po lekarzy w każdej specjalności.

 

Z uwagi na wzmożony ruch turystyczny, dużo ofert pracy dotyczy branży gastronomicznej i hotelarskiej. Łatwo zatem o znalezienie pracy na stanowisku, kelnerki, barmana, recepcjonistki czy pokojówki. Co ciekawe, włoski nie jest jedynym wymaganym językiem. Z uwagi na bardzo dużą ilość rosyjskich turystów, szczególnie w północnej części Włoch, chętnie są przyjmowane osoby potrafiące w komunikatywny sposób władać językiem rosyjskim.

 

Dużą popularnością cieszy się także praca sezonowa. Na północy kraju, większość pól stanowią winnice i sady. Na południu natomiast, ogromne bogactwo stanowią plantacje pełne oliwek i pomidorów.

 

Od wielu już lat, z powodzeniem znajdują pracę robotnicy budowlani oraz produkcyjni, posiadający kwalifikacje zawodowe. Na zatrudnienie mogą liczyć również inżynierowie i elektrycy. Nie można przy tej okazji zapomnieć o stale rozwijanej branży IT, w której zatrudnienie z powodzeniem znajdą programiści, administratorzy, operatorzy sieci oraz graficy komputerowi.Booking.com

Zobacz także:

Weekend we Włoszech

National Geographic - odpowiedź na każde pytanie

Pizza idealna - tylko we Włoszech!

Komentarzy: 0, Czytano: 2561, Pobierz w PDF


Komenatrze

16 Lutego 2017, Czwartek 10:35
moim marzeniem jest praca we włoszech. bardzo chciałabym tam zamieszkać przynajmniej na jakiś czas. poki co staram się maksymalnie podszlifować język, uczę się w http://www.lincoln.edu.pl/ jest coraz lepiej. po ciuchu myślę że może uda mi się wyechac juz w najbliższe wakacje :)
18 Stycznia 2018, Czwartek 9:43
Wiesz co, najlepiej się nauczysz języka właśnie we Włoszech. Ja pojechałam kiedy włoski był u mnie na poziomie podstawowym. Poznałam swego męża,prowadzimy biznes a z włoskim nie mam już żadnego problemu. Warto wyjechać, tylko trzeba liczyć się, że czasem będziecie potrzebować pomocy prawnika. Polecam polską kancelarię w Barletta - WS Lex.

zaloguj się aby dodać nowy komentarz...