Booking.com

Galeria miesiąca: Simone Moro

Włoska mafia zarabia więcej niż McDonald's i Deutsche Bank

Jak wynika z najnowszych badań, w 2013 roku włoska mafia 'Ndrangheta zarobiła więcej niż McDonald's i Deutsche Bank razem. Mafia z południowych Włoch uzyskała obroty na poziomie 53 milionów euro.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut Demoskopika, handel narkotykami przyniósł dochód w wysokości 24.2 biliona euro, zaś nielegalny wywóz śmieci 19.6 biliona euro.

 

Mafia z południowych Włoch w zeszłym roku zarobiła sumę odpowiadającą 3.5% produktu krajowego brutto, jak wynika z analizy przeprowadzonych na podstawie dokumentów włoskiej policji, ministerstwa oraz parlamentarnej komisji antymafijnej.

 

Wymuszenia i lichwiarstwo przyniosły pokaźny dochód w wysokości 2.9 biliona euro, zaś na malwersacjach mafia zarobiła 2.4 biliona euro, z kolei na hazardzie 1.3 biliona euro. Handel bronią, prostytucja, fałszowanie produktów i handel ludźmi nie były aż tak dochodowe – wszystko razem przyniosło mafii zysk wynoszący około bilion euro.


Tłumacz: Patrycja Kamińska


Booking.com

Zobacz także:

Narty we włoskim Livigno - wyciągi narciarskie, stoki, infrastruktura dla narciarzy - wypożyczalnie, szkółki dla dużych i małych, co można robić oprócz szusowania po stokach

Mediolan stolicą uniwersytecką: czołowa włoska metropolia notuje rekordową ilość studentów

Strajk pracowników McDonald's w Mediolanie

Komentarzy: 0, Czytano: 39427, Pobierz w PDF


Komenatrze

zaloguj się aby dodać nowy komentarz...