Booking.com

Galeria miesiąca: Simone Moro

Podróż do Wiecznego Miasta, czyli wszystkie drogi...

Aktualności - 2017-12-01 21:01
Rzym – jedno z najsłynniejszych miast świata, kolebka Imperium Rzymskiego położona na siedmiu wzgórzach, stolica nowożytnych Włoch, w którego granicach mieści się jednocześnie inne państwo – Państwo Kościelne, miasto-ikona, które w całości można by chyba uznać za dzieło sztuki, w którym można dosłownie dotknąć wielowiekowej historii. Jest to oczywiście cel turystów z całego świata, absolutne must-see, żelazny punkt programu wycieczek każdego szanującego się biura podróży. Słowem – wszyscy ciągną do Rzymu. A coraz częściej są to turyści z Europy środkowo-wschodniej.
Czytaj dalej »
 

Chorwacja i Włochy na jednym ubezpieczeniu turystycznym

Aktualności - 2017-06-26 10:06
Polacy coraz częściej decydują się na samodzielne wakacje. Nie biorą pod uwagę ofert z biur podróży. Nie ma w tym nic dziwnego, że turyści, którzy chcą wyjechać na "własną rękę", planują swoją podróż na południe Europy, gdzie mogą dojechać w ciągu kilkunastu godzin. Wielu z nich decyduje się na odwiedzenie w trakcie jednej podróży nawet kilku państw. Co w takim razie z ubezpieczeniem turystycznym?
Czytaj dalej »
 

Znaszli ten kraj?

Aktualności - 2016-04-06 15:43
Niewiele jest krajów tak mocno wpisanych w historię, literaturę polską jak Włochy. Na Półwysep Apeniński podążali artyści, pisarze, poeci, adepci nauki, a także ci, których dzieje narodu zmuszały do opuszczenia ojczyzny.
Czytaj dalej »
 

Wesołych Świąt!

Aktualności - 2015-12-23 14:08
Kochani, jak co roku zbliża się okres istotnie ważny dla wszystkich nas. Przyjmijcie, proszę życzenia na nadchodzące Świeta Bożego Narodzenia. Niech te wyjątkowe dni będą spokojne i radosne, niech upłyną w cieplej, rodzinnej atmosferze i przyniosą zasłużony odpoczynek.
Czytaj dalej »
 

Nadchodzą chuligani z Legii nocne zamieszki, aresztowania...

Aktualności - 2015-12-11 16:02 - Magdalena Kupisińska
Bilans po nocnych starciach pomiędzy kibicami. Dziś wieczorem mecz fazy grupowej Ligi Europy. Zamieszki na Capodimonte około 22.00 i na piazza Garibaldi o 23.00. W ruch poszły petardy, krzesła i stołki. Setka kibiców SCC Napoli przeciwko około dwustu polskim kibicom Legii Warszawa.
Czytaj dalej »
 

Jubileusz papież Franciszek otwiera Świętą Bramę...

Aktualności - 2015-12-08 21:55 - Magdalena Kupisińska
Plac przed Bazylią Świętego Piotra został otwarty dla turystów jeszcze przed 6.30 rano. Rok Jubileuszowy zostal rozpoczęty oficjalnymi obchodami. Franciszek: Kościół musi odzyskać swój misyjny charakter na wzór dobrego Samarytanina. Ratzinger przekracza próg kościoła zaraz za swym nastepcą.
Czytaj dalej »
 

„Umierające miasto” w Ligurii

Aktualności - 2015-10-30 21:04 - Monika Pietryga
Gorreto – miasteczko położone w Ligurii, w północnych Włoszech, ma najstarszą populację w Europie. Średnia wieku to 65,1 lat.
Czytaj dalej »
 

Bolonia otwarcie lokalu dla niepełnosprawnych

Aktualności - 2015-10-28 20:01 - Monika Pietryga
Jutro, w centrum Bolonii otwarcie lokalu „L'Altro spazio” - klubu przeznaczonego i zaprojektowanego specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych.
Czytaj dalej »
 

Maker Faire czyli weekend wynalazków w Rzymie

Aktualności - 2015-10-17 12:23 - Monika Pietryga
Uniwersytet Sapienza w Rzymie zmienił się w krainę wynalazków. Z okazji wystawy Maker Faire mury uniwersyteckie wypełniły nowoczesne technologie i osiągnięcia robotyki.
Czytaj dalej »
 

Posąg Nelsona Mandeli przed konsulatem RPA w Mediolanie

Aktualności - 2015-10-13 23:28 - Monika Pietryga
Posąg z brązu na cześć byłego prezydenta Republiki Południowej Afryki, laureata pokojowej nagrody Nobla, Nelsona Mandeli, zajął honorowe miejsce przed konsulatem RPA w Mediolanie.
Czytaj dalej »
 

2 3 4 5 6 7 8 9 10  Następna » [63]