Booking.com

Włoskie miasta

Publikacji w dziale: 26

Przewodnik po wielkich włoskich miastach i miasteczkach włoskich. Warte zobaczenia miejsca i zabytki włoskich miast. Mieszkańcy i najważniejsze wydarzenia we włoskich aglomeracjach miejskich. Wyjaśnienia, z czego są najbardziej znane poszczególne włoskie miasta.

Kultura włoska

Publikacji w dziale: 43

Sztuka, literatura i muzyka włoska. Włoskie dzieła sztuki. Włoskie centra kultury. Pisarze, artyści i wynalazcy włoscy. Obyczaje, tradycje i styl życia Włochów. Sztuka bycia Włochem. Autorytety i tradycyjne systemy wartości Włochów. Relacje kulturalne między Włochami i Polska.

Historia Włoch

Publikacji w dziale: 131

Starożytny Rzym z jego przebogatą historią jako główny punkt odniesienia dla historii Włoch. Pogłębiona analiza kwestii politycznych, społecznych, gospodarczych, kulturowych, administracyjnych i wojskowych Imperium Rzymskiego. Informacje dotyczące antycznego Rzymu w oparciu o teksty z partnerskiego serwisu http://www.romanum.historicus.pl/mapa.html. Wzbogacenie zawartości rubryki o inne teksty dotyczące wydarzeń i postaci wszystkich okresów włoskiej historii.

Życie we Włoszech

Publikacji w dziale: 63

Wszelkie ślady obecności i aktywności Polaków we Włoszech. Informacje o polskich organizacjach i firmach. Użyteczne porady dotyczące kwestii finansowych, pracy, mieszkania, studiów i nauki jezyka we Włoszech. Ilustracja dwóch równoległych płaszczyzn: życie Polaków we Włoszech i Włochów w Polsce, także we współpracy z portalem http://www.polskaitalia.com/.

Ciekawe miejsca

Publikacji w dziale: 28

Opisy interesujących miejsc we Włoszech. Od regionów do miast, miasteczek i osad. Ciekawe geograficznie i turystycznie zakątki, zabytki i muzea Wloch. Włoskie morze, góry, wyspy, jeziora i wulkany.

Studia we Włoszech

Publikacji w dziale: 38

Najważniejsze ośrodki życia uniwersyteckiego i nauki języka włoskiego. System włoskiego szkolnictwa włoskiego państwowego i prywatnego, szkół języka włoskiego i programów wymiany studentów. Informacje o dyplomach szkol wyższych i szkół językowych, sposobie ich zdobywania i uznawaniu. Świadectwa studentów uczestników programu Erasmus we Włoszech.

Transport we Włoszech

Publikacji w dziale: 13

Informacje, jak podróżować do Włoch. Wskazówki dotyczące połączeń kolejowych, autobusowych i lotniczych między Polska i Włochami. Środki komunikacji we Włoszech. Od metra, pociągów po samoloty. Autostrady i najgodniejsze węzły komunikacyjne między głównymi portami lotniczymi Włoch i miastami.

Publikacje po włosku

Publikacji w dziale: 15

Artykuły napisane po włosku na każdy temat. Teksty dotyczące włoskich realiów. Główne aspekty życia we Włoszech. Opisy najbardziej charakterystycznych dla Włoch zjawisk i rzeczy.

Pozostałe publikacje

Publikacji w dziale: 41

Teksty w języku polskim o Włoszech. Artykuły polskojęzyczne, wychodzące poza tematy z rubryk na włochy.edu.pl. Teksty na różne tematy. Informacje z różnych dziedzin, na przykład polityki, sportu, motoryzacji. Generalnie wszystko, co można wiedzieć więcej o Włoszech.

Nasz Świat

Publikacji w dziale: 67

Publikacje z łamów polskiego portalu online w Rzymie. Teksty o charakterze informacyjnym i poradnikowym dla Polaków mieszkających we Włoszech. Opis aktualnych wydarzeń, komentarze, ciekawostki, reportaże i teksty emigrantów. Magazyn z artykułami na wszystkie tematy od sportu, turystyki, po zdrowie i urodę.

Italia w obiektywie

Publikacji w dziale: 22

Katalog interesujących miejsc we Włoszech. Krótkie opisy miejsc z różnych regionów Włoch połączone z przeglądem fotograficznym. Subiektywne relacje. Autorskie galerie zdjęć.

Kuchnia włoska

Publikacji w dziale: 119

Włochy jako pępek światowej kuchni. Charakterystyczne cechy włoskiej kuchni z jej głównymi składnikami. Tysiąc sposobów na gotowanie po włosku. Przepisy na włoskie dania narodowe i regionalne. Jeść dobrze, zdrowo i po włosku. Smaki i zapachy włoskiej kuchni.

Wakacje we Włoszech

Publikacji w dziale: 22

Relacje z podróży w piękne, znane lub mało znane zakątki Włoch. Przegląd miejsc, które warto zobaczyć we Włoszech Opisy najbardziej wartych polecenia i zobaczenia atrakcyjnych turystycznie włoskich regionów morskich i górskich. Praktyczne wskazówki dla turystów gdzie i jak wybrać wakacje we Włoszech.

Włosi i Polacy

Publikacji w dziale: 2

Postacie sławnych i mniej znanych Włochów aktywnych we wszystkich dziedzinach życia. Biografie Włochów, o których sie mówi i słyszy we Włoszech. Ikony Włochów i biografie ważnych i interesujących postaci mało znanych szerokiej grupie ludzi. Opisy ciekawych sylwetek Polaków żyjących we Włoszech i Włochów żyjących w Polsce.

Film i telewizja włoska

Publikacji w dziale: 5

Aktualności kinowe i telewizyjne we Włoszech. Czołowe postacie życia telewizyjnego i filmowego we Włoszech: aktorzy, reżyserzy, dziennikarze. Włoskie stacje telewizyjne i ich ramówka. Programy o największej oglądalności. Kino i seriale telewizyjne włoskie w Polsce.