Booking.com

W miejscu tym znajdziecie Państwo informacje które pojawiły się w mediach o naszym portalu. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub zainteresowaliście się naszym projektem, pozostawiamy do dyspozycji poniższy kontakt.

redakcja@wlochy.edu.pl

 

Nasz Świat

Dla każdego coś miłego - Partnerzy "Naszego Świata"

Dnia 11 lipca ruszył nowy projekt realizowany w ramach klubu miłośników języka Włoskiego i kultury włoskiej „Clubitaliano – Innamorati d’Italia” o nazwie Wlochy.edu.pl – Portal edukacyjno – informacyjny.

wiadomosci24.pl

Conosci l'Italia?* Nie, ale wiem gdzie zajrzeć!

Dwaj bracia od dzieciństwa interesowali się krajem wielkiego buta. Ich pasja rozwijała się z roku na rok, aż w końcu stworzyli jedyny w swoim rodzaju klub miłośników Italii. 11 lipca, tuż przed północą zaistnieli w sieci.

Interia.pl

Independent: “We Włoszech zakaz tego co zabawne”

Independent ostrzega swoich turystów o zakazach obowiązujących we Włoszech. Tytuł artykułu jakby już na początku zniechęca do słonecznej Italii: "Turyści uważajcie: jeśli coś jest zabawne, we Włoszech mają prawo które tego zakazuje".

Radio Warszawa 106,2 FM

O nowym projekcie Wlochy.edu.pl w Radio Warszawa

10 lipca przed dniem wejścia portalu do Internetu rozmawiano na temat naszego projektu edukacyjno – informacyjnego w ramach programu VIVA ITALIA w Radio Warszawa. Dyskutowano na temat celu portalu i tego jakie jest jego główne przesłanie.

Interia.pl

Włoscy turyści pod specjalnym nadzorem

We Włoszech, od dłuższego czasu istnieje inicjatywa ministerstwa spraw zagranicznych, której celem jest opieka nad włoskimi turystami, którzy wyjeżdżają w różne strony świata.

Interia.pl

Bezrobotny z aligatorem w garażu

Są ludzie, którzy mają papugę tropikalną, są też i tacy, którzy wychodzą na spacer z małpką lub też wężem. Ale pasja do zwierząt nie ma limitów.

naszswiat.net

Dlaczego coraz mniej opłaca się nam pracować we Włoszech?

To, że we Włoszech nie zarobi się przynajmniej tak jak to miało miejsce jeszcze parę lat temu, wie chyba każdy kto żyje w tym kraju. Natomiast nie każdy wie co jest przyczyną tego stanu rzeczy.

naszswiat.net

Edukacyjny partner „Naszego Świata”

Dwutygodnik dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat” ma nowego partnera. Jest nim nowy portal edukacyjno-inforamcyjny.

Nasz Świat

„Chrząszcz brzmi w trzcinie” po włosku, czyli scioglilingua

Łamańce językowe (po włosku scioglilingua) są to zadnia ułożone w ten sposób, by ich głośne wypowiadanie sprawiało nam trudność. Służą one nie tylko rozrywce, lecz są również doskonałym ćwiczeniem dykcyjnym.

Nasz Świat

Mamy już ponad 200 publikacji

Od lipca kiedy to ruszył portal edukacyjno informacyjny www.wlochy.edu.pl zostało opublikowanych ponad 200 artykułów a stronę odwiedzono ponad 5 tysięcy razy.

podroze.pl

Wlochy.edu.pl na portalu podroze.pl

Na portalu podroze.pl pojawiła się informacja na temat naszego portalu wlochy.edu.pl. W ramach współpracy partnerskiej doszło do wymiany logotypów pomiędzy portalami.

Nasz Świat

Czy Włosi boją się czarnego kota?

Przesądy są częścią każdej kultury i towarzyszą nam w wielu dziedzinach życia. W obecnych czasach niewiele osób przyznaje się jednak, iż wierzy w jakiekolwiek zabobony.

Nasz Świat

Polska wygrywa trzy złote medale podczas VII Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Kickboxingu

Polscy atleci zdobyli osiemnaście medali, z czego trzy złote, pięć srebrnych i jedenaście brązowych. Tytuł mistrza świata należy do młodych ludzi w wieku od 17 do 18 lat.