Booking.com

O nas:

 

Fragmenty publikacji z portalu wiadomosci24.pl autorstwa dziennikarki Anny Smolińskiej:

 

Dwaj bracia od dzieciństwa interesowali się krajem wielkiego buta. Ich pasja rozwijała się z roku na rok, aż w końcu stworzyli jedyny w swoim rodzaju klub miłośników Italii. 11 lipca 2008 roku, tuż przed północą zaistnieli w sieci.

 

Dwa dni temu ruszył nowy portal zajmujący się tematyką włoską. Portal Wlochy.edu.pl jest realizowany w ramach projektu klubu miłośników języka włoskiego i kultury włoskiej - „Club italiano – Innamorati d’Italia” . Prezes klubu, Rafał Bednarski, planuje „dążyć do tego by był to największy serwis edukacyjno-informacyjny o tematyce włoskiej. Chcemy przybliżyć odbiorcom historię i kulturę Włoch“.

Prócz tematyki historyczno-kulturowej, znajdziemy na stronach serwisu artykuły o tematyce współczesnej, m.in. o formach edukacji we Włoszech, wraz z opisem możliwości dostępnych dla każdego, jak stypendia, staż, praktyka, praca i inne. Serwis będzie zawierał informacje zarówno o włoskich przepisach prawnych, jak i o najciekawszych miejscach Półwyspu Apenińskiego, które zainteresują turystów. Nie zabraknie również miejsca dla pasjonatów języka włoskiego. W dziale „Publikacje po włosku” czytelnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił, pisząc teksty w tym języku.

 

- Jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy platformę informacyjną w internecie, w której zwracamy się do osób zainteresowanych Włochami i językiem włoskim. Chcemy poszerzyć w Polsce wiedzę na temat tego ciekawego kraju. Portal tworzony jest również przez czytelników, publikujących teksty, związane z Italią - opowiada entuzjastycznie Rafał Bednarski

 

 

Portal Wlochy.edu.pl współpracuje z największym we Włoszech dziennikiem dla Polaków „Nasz Świat” i czołowymi polskimi portalami internetowymi. Na przełomie lat 2008/2009 współpracowaliśmy przy realizacji audycji „Viva Italia” w Radio Warszawa. Od początku naszego istnienia nawiązaliśmy współpracę z organizacjami (m.in.: International Development Organization) i instytucjami Włoskimi w Polsce (m.in.: Istituto Italiano di Kultura). Każdego miesiąca nasze strony odwiedza ponad 30 tysięcy miłośników Włoch jak i Polaków mieszkających we Włoszech. Przez okres ponad 2 lat odwiedziło nas ponad pół miliona internautów. Tworzymy społeczność ludzi ambitnych całkowicie oddanych swoim pasjom. Naszymi odbiorcami jest również szeroka grupa Włochów mieszkających na stałe w Polsce. Nasi redaktorzy, korespondenci z Włoch jak i tłumacze codziennie dostarczają ciekawych informacji płynących prosto z Włoch. Zapraszamy do współpracy osoby nie bojące się nowych wyzwań, firmy, media jak i instytucje i organizacje.